خرید و هزینه تعمیر و نگهداری باسکول جاده ای

باسکول

 از باسکول جاده ای  برای تعیین وزن ماشین های گوناگون به صورت فلزی یا پیش ساخته بتنی استفاده می شود. در زمان قدیم برای تولید باسکول از قطعات فلزی اهرم، ساچمه استفاده می کردند. قیمت مناسب و کیفیت بیشتر باسکول بتنی جایگزین باسکول فلزی شده است.

باسکول جاده ای

از آنجایی که خودروهای سنگین بین جاده ها حرکت می کنند و کمتر در شهرها دیده می شوند، به جاده معروف شده اند.

 قیمت باسکول جاده

قیمت باسکول بر اساس مدل و برند لوازم جانبی مانند انواع لودسل، مواد و ابعاد سکو، هزینه های نصب، اجرا و … تعیین می شود.

خرید باسکول جاده ای
خرید باسکول جاده ای

 ظرفیت های انواع باسکول دیجیتال

باسکول جاده ای 60 تنی

ابعاد باسکول 60 تنی 16*3 متر و دارای 6 یا 8 لودسل می باشد.

باسکول جاده ای 50 تنی

ابعاد باسکول 50 تنی 8*3 متر است و در ساخت آن از 4 لودسل استفاده شده است.

باسکول جاده ای 40 تنی

ابعاد باسکول 40 تنی 3*6 متر است و در ساخت آن از 4 لودسل استفاده شده است.

نکات مهم هنگام نصب باسکول های مختلف جاده

فضای مناسب و کافی برای انواع باسکول جاده ای است. به خاطر داشته باشید که باید فضای کافی برای دسترسی به باسکول وجود داشته باشد.

وجود مسیرهای صاف و مستقیم در دو طرف باسکول ضروری است و طول آنها باید متناسب با طول صفحه نصب شده در آن محل (4 متر، 6 متر، 8 متر یا 16 متر) از باسکول باشد.

بهتر است خودرو به گونه ای نصب شود که خودرو پس از توزین نیازی به چرخش نداشته باشد و از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج شود.

 فضای مناسب برای تخلیه بار ماشین توسط جرثقیل

باید فضای قابل قبول و مناسبی برای جرثقیل وجود داشته باشد که صفحه فلزی یا بتنی (مناسب روی صفحه) را از کامیون یا تریلر خارج کند تا بتواند عملیات برداشتن صفحه و قرار دادن آن در محل استراحت را انجام دهد. به خوبی مقیاس کنید

 استحکام و نوع خاک در محل نصب باسکول ریلی

نوع خاک باید علاوه بر حداکثر ظرفیت و بار باسکول ریلی، فشار وزن باسکول را نیز تحمل کند. به این ترتیب ساخت محل نصب باسکول بسیار مهم است و می تواند از عواقب بعدی جلوگیری کند. در نصب باسکول جاده ای لازم است اتاقی برای قرار دادن چاپگر و نمایشگر ساخته شود

یک اتاق جداگانه برای قرار دادن مانیتور و چاپگر لازم است. این اتاق اغلب در فاصله کمی از باسکول ساخته می شود و متصدی باسکول می تواند محل قرارگیری وسایل نقلیه را قبل و بعد از توزین مشاهده کرده و پس از اتمام مراحل توزین به راننده اطلاع دهد.

به این نکته توجه کنید که برای چاپگر و نمایشگر در این مکان حتما باید از برق تک فاز استفاده کنید و در صورت نوسان برق می توانید از استابلایزر یا یو پی اس استفاده کنید. همچنین باسکول جاده نباید در منطقه انفجاری یا خطرناک ساخته شود. نکات ذکر شده همگی در قیمت باسکول ریلی جاده موثر است.

باسکول پیش ساخته
باسکول پیش ساخته

 عوامل آب و هوایی جغرافیایی یا جوی

عوامل جوی مانند گرمای بیش از حد، باد شدید و … باید در نظر گرفته شود و تاثیر این عوامل بر دستگاه به حداقل برسد. در مکان هایی که بارش برف شدید است می توانید نرده ای بسازید تا برق روی صفحه باسکول جمع نشود یا اگر بادهای شدید دائماً در آن مکان می وزد می توان بادگیرها را مناسب دانست.

حتما بخوانید  مراحل راه اندازی و نصب باسکول جاده ای

ایجاد خروجی آب اضافی و مواد زائد 

محل چاه فاضلاب باید در نقشه حفاری و زیرسازی مقیاس اعمال و اجرا شود. همچنین باید از تجمع آب در اطراف مقیاس و داخل محل گودبرداری اطمینان حاصل شود. چاه ارت نیز از تجمع بار الکترونیکی در محیط بر روی لودسل ها جلوگیری کرده و از سوختن آن ها جلوگیری خواهد کرد.

 برای نصب باسکول جاده، نصب موانع و ایجاد شب رنگی ضروری است. واضح است که ایجاد موانع و شب رنگ می تواند اتاق، ابزار و تجهیزات مجاور باسکول را از وسایل نقلیه مختلفی که ممکن است منحرف شده و به سیستم آسیب برساند محافظت کند.

پیدایش فلس های بتنی و فلس های فلزی

باسکول جاده برای تعیین وزن خودرو در تناژهای مختلف از فلز یا بتن پیش ساخته استفاده می شود. که در ابتدا یکسان به نظر می رسند، اما یک سری تفاوت در طراحی و ساخت دارند. در گذشته برای ساخت باسکول از قطعات فلزی مانند اهرم، توپ و تیغه استفاده می شد و باسکولها تماماً از فلز ساخته می شدند و به مرور زمان با معرفی قطعات الکترونیکی، لودسل ها و نمایشگرهای دیجیتال باسکول، سازه های بتنی معرفی شدند و به دلیل قیمت مناسب، کیفیت بهتر و دقت بیشتر باسکولهای بتن جایگزین باسکول های فلزی شدند.

استفاده از کدام یک سودمندتر است

در واقع مقیاس بتن آرمه نسبت به مقیاس فلزی و بالعکس مزیت خاصی ندارد. یعنی هر کدام از ماشین های توزین جاده دارای ویژگی هایی هستند که در نگاه اول می توان آنها را یک مزیت دانست. ماشین آلات بتن در اکثر کارگاه ها و کارخانه ها، سردخانه ها، باسکول عمومی و غیره کاربرد فراوانی دارد.

فلس های 60 تنی داخل گود و فلس های 60 تنی در سطح دارای مزایای زیادی هستند که یکی از مزیت های آنها ضخامت صفحات آنهاست که مقاومت بالایی نیز دارند. سایر مزایای این باسکولها در زیر ذکر شده است.

• نصب سریع و آسان

• قدرت فوق العاده

• مقاومت بالا در برابر بارهای دینامیکی و استاتیکی

• جابجایی، تمیز کردن و تعمیر آسان

مزیت اول این است که این دستگاه ها (ظرفیت 60 تن) که به دلیل عملکرد مفید از قیمت پایین تری نسبت به باسکولهای تمام فلزی برخوردار بوده و نصب آسان نیز مزیت دیگری است.

دستگاه های توزین تمام فلز به خصوص 60 تن قیمت بالاتری دارند و نصب آن سخت تر است اما حمل آن آسان است و نسبت به مزیت های آن هزینه کمتری دارد.

باسکول پیش ساخته

این نوع باسکول از قطعات بتنی پیش ساخته تشکیل شده است که در کارخانه پارس موذن تولید و سپس به محل مشتری حمل و مونتاژ می شود. از آنجایی که قطعات سکو و فونداسیون به صورت مدولار طراحی شده اند، می توان کل باسکول را در مدت زمان کوتاهی مونتاژ و نصب کرد. به غیر از صفحات پایه بتنی پشتیبان و همچنین رمپ ها برای وضعیت نصب در بالای زمین، قبل از مونتاژ نیازی به عملیات بتن ریزی نیست.

حتما بخوانید  خرید ترازوی صنعتی با کیفیت

با توجه به نصب شیرآلات در سطح سکو، دسترسی به لودسل ها و قسمت های زیرین باسکول پیش ساخته به راحتی امکان پذیر بوده و در نتیجه نگهداری و نظافت باسکول به راحتی انجام می شود.

 همچنین طراحی مدولار قطعات باسکول، هزینه حمل و نقل را بسیار کمتر از سایر باسکول های تمام بتنی می کند. شایان ذکر است که به دلیل وزن کم خود قطعات، جرثقیل کوچکتری برای جابجایی آنها نیاز است که در کاهش هزینه های مشتری نیز موثر است.

در حالی که قیمت باسکول جاده پارامتر مهمی در خرید آن است، حفظ دقت و اطمینان آن در طول مدت استفاده نیز یک ضرورت خواهد بود. انتخاب یک باسکول مطمئن می تواند هزینه های نگهداری و تعمیر را برای چندین سال کاهش دهد و شما را از ضررهای پنهان ناشی از این محصول محافظت کند. البته این بدان معنا نیست که هزینه های نگهداری را در نظر نمی گیرید. در واقع، هزینه های سرویس و نگهداری یک باسکول جاده را هرگز نمی توان حذف کرد.

هزینه خرید باسکول جاده ای

در مطالب قبلی در مورد اجزای مختلف باسکول جاده و ویژگی های آنها و عملکرد هر کدام در سیستم توزین صحبت کردیم. در این مقاله هزینه ای که هر قطعه برای شما خواهد داشت را بررسی می کنیم تا بتوانید هزینه های قسمت های مختلف باسکول را با هم مقایسه کنید. متعلق است. هزینه بخش مورد نظر در مقیاس جاده به عنوان درصدی از هزینه کل

صفحه مقیاس 35%

سیستم لودسل (شامل چندین لودسل، جعبه اتصال و کابل اتصال) 20%

آماده سازی سایت 20%

حمل و نقل و تدارکات 15 درصد

نمایشگر و نرم افزار 10%

محاسبه هزینه ها توسط خریدار باسکول جاده

همانطور که گفته شد یک خریدار باسکول باید هزینه های مربوط به داشتن این محصول را با توجه به قیمت خرید و هزینه های نگهداری محاسبه کند. سوالی که پس از محاسبه این قطعه به ذهن شما خطور می کند این است که آیا خرید باسکول جاده ای با وجود این هزینه ها همچنان سودآور است یا خیر؟

هزینه های نگهداری

برای خرید باسکول جاده ای یک بار هزینه می کنید و پس از نصب و شروع به کار باسکول، دیگر هیچ هزینه هنگفتی برای یک بار وجود نخواهد داشت. اما توجه داشته باشید که این پایان ماجرا نیست و این دستگاه یکی از محصولاتی است که برای حفظ عملکرد دقیق خود به طور دائم نیاز به خدمات پس از فروش خواهد داشت.

شما باید خدمات پس از فروش را به صورت دوره ای بر اساس عملکرد باسکول و وزنی که وزن می کنید دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *