معرفی بهترین ترازو فروشگاهی برای فروشگاه های بزرگ و کوچک

خرید ترازو فروشگاهی

مقدمه

در یک فروشگاه بزرگ و یا کوچک، همیشه وسایلی مهم و اساسی وجود داشته است که خریدش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و یکی از آن وسایل بسیار مهم ترازو فروشگاهی می باشد. در زمان های قدیم فروشندگان به روش های مختلفی وزن کشی اجناس را انجام می دادند و گاهی نیز با خطا مواجه می شدند؛ زیرا این دستگاه ها دقت چندانی نداشتند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی ترازوهای جدید و امروزی جایگزین ترازوهای قدیمی فروشگاهی شده اند و از دقت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. اگر شما قصد خرید ترازو فروشگاهی برای فروشگاه خود را دارید و نمی دانید باید دارای چه ویژگی هایی باشد و انواع آن چه کاربردهایی دارد، بی شک خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

ترازوی فروشگاهی چیست؟

ترازوهایی که در فروشگاه ها وجود دارند با ترازوهای خانگی تفاوت هایی دارند و بواسطه این وسیله، وزن اجسام سنجیده می شود. ترازوی فروشگاهی می تواند با توجه به کاربری فروشگاه، طراحی و امکانات متفاوتی داشته باشد و همه ترازوها به یک شکل در بازار وجود ندارند؛ همچنین هنگام خرید ترازو فروشگاهی شما باید از نکاتی آگاهی داشته باشید تا بتوانید وسیله ای مطابق با نیازتان خریداری کنید. ترازوهای فروشگاهی براساس نیاز فروشگاه به دو دسته علمکدار و بدون علمک تقسیم می شوند و همچنین دارای ظرفیت های مختلفی نیز می باشند. امکاناتی که ترازوی فروشگاهی می تواند داشته باشد شامل چاپ فاکتور، متصل شدن به کامپیوتر، اتصال به بارکدخوان، اتصال به ترازوهای دیگر و تولید بارکد می باشد. علاوه بر این می تواند در دو جنس پلاستیک فشرده و استیل نیز عرضه شوند.

ترازو محک مدل ۱۶۰۰۰ پرینتردار (ظرفیت50 کیلوگرم)
ترازو محک مدل ۱۶۰۰۰ پرینتردار (ظرفیت50 کیلوگرم)

ویژگی های بهترین ترازو فروشگاهی برای فروشگاه های بزرگ و کوچک

برای خرید ترازو باید بدانید که این وسیله دارای چه ویژگی هایی می باشد و بعد اقدام به خرید نمایید. دانستن ویژگی ها و نکات یک ترازوی باکیفیت، قبل از خرید مهم ترین اصلی می باشد که باید آن را رعایت کنید. یکی از ویژگی هایی که در خرید ترازو فروشگاهی باید به آن توجه داشته باشید، اتصال به پرینتر می باشد. اگر شما مایل به این هستید که بعد از خرید به مشتری فاکتور و فیش خرید را ارائه دهید، باید ترازویی برای فروشگاه خود خریداری کنید که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد. سایت تراز الکترونیک پیشرفته ترین ترازوهای فروشگاهی را به فروش می رساند. از دیگر ویژگی هایی که این ترازوها دارند این است که می توانند وزن و قیمت را به طور همزمان ثبت کنند و این در سرعت عمل افراد بسیار تأثیرگذار می باشد و مشتری ها زمان زیادی را در صف انتظار نمی مانند. البته لازم به ذکر می باشد که هرچه کیفیت و امکاناتی که یک ترازو فروشگاهی به شما ارائه می دهد بالاتر باشد، بی شک قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. پس در خرید ترازو به قیمت و بودجه ای که مدنظر دارید نیز دقت کافی داشته باشید و دستگاهی را تهیه کنید که علاوه بر کارایی بالا، قیمتی به صرفه نیز داشته باشد.

حتما بخوانید  چگونگی نگهداری و استفاده از کالباس بر

استفاده از برق یا باتری کدام بهتر است؟

باید قبل از خرید ترازو به این نکته توجه داشته باشید که ترازوی فروشگاهی شما هم قابل اتصال به برق باشد و هم باتری. وسیله ای که تنها قابلیت اتصال به باتری را داشته باشد از سرعت کمتری برخوردار است. در مقابل وسیله ای که به برق متصل می شود سرعت عمل بالایی دارد؛ اما زمانی که برق فروشگاه قطع شود، ترازویی کارایی دارد که قابل اتصال به باتری باشد. پس بهتر است در خرید ترازو حتما مدلی را انتخاب کنید که قابلیت اتصال به هر دو را داشته باشد. پس هرکدام کارایی مخصوص به خود را خواهد داشت و برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند و مکمل هم هستند.

میزان دقت دستگاه بسیار مهم است!

همانطور که گفتیم ترازویی باعث جلب رضایت و اعتماد مشتری می شود که دقت بالایی داشته باشد و کم و کاستی در اندازه گیری اجناس نداشته باشد. بی شک اگر شما ترازویی را برای فروشگاه خود انتخاب کنید که دارای امکانات بسیار زیادی باشد و دارای سرعت عمل زیادی نیز باشد اما از دقت اندازه گیری خوبی برخوردار نباشد، مطمئن باشید بسیاری از مشتری های خود را از دست خواهید داد و متضرر می شوید. پس بهترین ترازوی فروشگاهی فارغ از تمام امکاناتی که دارد باید از دقت بالایی برخوردار باشد. دقت ترازوی فروشگاهی باید یک گرمی باشد و بتواند اجناس بسیار کوچک را نیز به درستی اندازه گیری کند. هرچه دقت اندازه گیری یک ترازوی فروشگاهی بالاتر باشد، بی شک طرفدار بیشتری در بین مشتری و فروشنده خواهد داشت و در جذب مشتری نیز تأثیر فوق العاده ای می گذارد.

ترازو فروشگاهی محک 35 کیلویی مدل MDS11000
ترازو فروشگاهی محک 35 کیلویی مدل MDS11000

سینی و صفحه نمایش ترازو از ویژگی های ظاهری آن

ترازوهای دیجیتالی و باسکول دار دارای سینی می باشد و این سینی نیز می تواند در دو نوع تخت و لبه دار عرضه شود؛ اما ترازوهای آویز دارای سینی نمی باشند. پس باتوجه به حیطه کاری خود می توانید یکی از مدل ها را انتخاب کنید. اندازه سینی باید مورد توجه قرار بگیرد و قبل از خرید بدانید که کدام ابعاد برای شغل شما مناسب می باشد. به خاطر داشته باشید در خرید ترازو مدلی را انتخاب کنید که دارای صفحه نمایش کاملی باشد و بتواند همه اطلاعات محصول را به نمایش بگذارد. صفحه نمایش ترازوهای فروشگاهی در دو نوع کوچک و بزرگ عرضه می شوند و مشخص است که هر چه صفحه نمایش بزرگ تر باشد، ترازو پیشرفته تر و اطلاعات جامع تری را در اختیار می گذارد. صفحه نمایش ها باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند زیرا ارتباط مستقیمی با نحوه درست خواندن اعداد دارد و هر چه کیفیت بالاتر باشد ضریب خطا کمتر خواهد بود. صفحه نمایش ترازو فروشگاهی باید تعداد ارقام را به درستی در معرض نمایش قرار دهد و این یکی از نکات قابل توجه می باشد. صفحه نمایش ها اطلاعاتی مانند وزن، قیمت واحد، قیمت کل و مشخصات فروشنده و مشتری را به نمایش می گذارد.

حتما بخوانید  معرفی بهترین برندهای صندوق فروشگاهی

مصرف انرژی در بهترین ترازوهای فروشگاهی چگونه می باشد؟

امروزه اکثر ترازوها از برق شهری استفاده می کنند و منبع اصلی انرژی آن ها نیز می باشد. باید در خرید ترازو فروشگاهی به مصرف برق آن نیز توجه داشته باشید. بی شک یکی از مهم ترین نکات همین مورد می باشد زیرا کشورمان با کمبود برق نیز مواجه می باشد و همچنین با خرید ترازو دارای مصرف انرژی پایین در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهیم کرد. در مقابل در بعضی از ترازوها از باتری های قلمی و قابل شارز استفاده می شود و بی شک خرید آن ها در مصرف برق تأثیری نمی گذارد اما سرعت عمل پایین تر آن ها کمی باعث شده طرفداران کمتری پیدا کنند. درصورتی که ترازوهای فروشگاهی از برق شهری استفاده نکنند مزایایی نیز خواهند داشت که مهم ترین آن می تواند مستقل بودن آن باشد که بدون نیاز به برق می تواند حتی در شرایط قطعی بدون اختلال به کار خود ادامه دهد و مشکلی نداشته باشد.

صفر کردن اتوماتیک نیز حائز اهمیت می باشد!

بهترین ترازو فروشگاهی می تواند امکانات گسترده ای در جهت بهبود عملکرد خود داشته باشد؛ همچنین امروزه با پیشرفت تکنولوژی ترازوهایی با امکانات بیشتر عرضه شده اند. یکی از این ویژگی ها صفر کردن اتوماتیک آن می باشد. این ویژگی که شما بتوانید به صورت خودکار و اتوماتیک ترازو را صفر کنید باعث افزایش سرعت کارها می شود. از دیگر ویژگی هایی که در ترازوهای امروزه و جدید وجود دارد این است که دارای حافظه داخلی هستند و باید بتوانند ساعت و تاریخ همه فاکتورها را درون خود نگهداری کند تا اگر مشکلی به وجود آمد بتوانند ارائه دهند. قابلیت اتصال به کامپیوتر نیز در ترازوهای فروشگاهی پیشرفته وجود دارد که می توانند اطلاعات را به صورت کامل به سیستم منتقل کرده و وزنی دقیق تر از اجسام را ارائه دهند. پس در خرید ترازو فروشگاهی می توانید به این ویژگی ها دقت کنید و خریدی مطمئن از سایت تراز الکترونیک داشته باشید.

جمع بندی

در نهایت باتوجه به ویژگی ها و نکاتی که هنگام خرید ترازو از سایت تراز الکترونیک برای فروشگاه های بزرگ و کوچک برایتان گفتیم، انتخاب نهایی محصول با خود شما می باشد که بخواهید دارای چه ویژگی ها و امکاناتی باشد و حتی آگاهی داشته باشید که کدام مورد بیشتر برای شما حائز اهمیت می باشد. شاید بهترین ترازو فروشگاهی همیشه پیشرفته ترین نباشد ولی ترازویی برای یک فروشگاه بهترین می باشد که بتواند مهم ترین کار خود یعنی اندازه گیری دقیق اجناس را به خوبی انجام دهد. سایر ویژگی ها مانند صفحه کلید لمسی، بلندگو، اتصال به کشوی پول، اتصال به درگاه های مختلف تنها می توانند روند انجام کار را تسریع کنند و جز ویژگی های مهم به شمار نمی آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *