بهترین ترازو دیجیتال فروشگاهی

خرید ترازو فروشگاهی

خرید بهترین ترازوی فروشگاهی

یکی از اولین اقدامات فروشگاه های امروزی، خرید ترازو فروشگاهی است. فرقی نمی کند فروشگاه بزرگ باشد یا کوچک، تازه تاسیس باشد یا قدیمی، با توجه به تکنولوژی های روز دنیا، این ترازوها یکی از جدیدترین امکاناتی است که فروشگاه ها می توانند به مشتریان خود ارائه دهند. مطمئناً شما هم بارها در انواع سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی، این ترازوها را مشاهده کرده اید. از این ترازوها به منظور وزن کردن انواع مواد غذایی استفاده می شود.اغلب مواد غذایی فروشگاه ها نیاز به وزن کردن دارند. در گذشته، این عملیات، به کمک ترازوهای مکانیکی انجام می گرفت. اما کار کردن با این ترازوها بسیار سخت بود. نحوه عملکرد ترازوهای مکانیکی به این صورت بود که در یک کفه ترازو، مواد غذایی و در طرف دیگر، سنگ یا کیلو قرار می گرفت تا دو کفه ترازو، هم تراز شوند. برای برقراری توازن دو کفه، باید از سنگ های هم وزن محصول استفاده نمود.

اما پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر موجب تحول این ترازوها شد. امروزه نوع دیجیتالی این ترازوها با مدل و برندهای گوناگون در فروشگاه ها به فروش می رسند. مهم ترین قابلیت انواع ترازوهای فروشگاهی دیجیتالی این است که علاوه بر سنجش وزن می توانند قیمت محصول را هم محاسبه کنند. این ترازوها برای محصولاتی که دقت وزن آنها در زمان فروش، مهم است، بسیار کاربرد دارند. به همین دلیل، در اغلب فروشگاه های مواد غذایی و سوپرمارکت ها از این نوع ترازو استفاده می شود. دقت بالای این ترازوها سبب شد خرید ترازو فروشگاهی یک امر ضروری برای فروشگاه ها به شمار رود.

ترازو فروشگاهی چیست؟

ترازوی فروشگاهی، ترازویی با دقت بالا برای وزن کردن محصولات فروشگاهی است. از آنجایی که محصولات فروشگاهی، وزن و حجم کمی دارند، یک گرم بالا و پایین شدن می تواند بر قیمت محصول تاثیر بگذارد. بنابراین استفاده از ترازوهای دقت بالا برای تمام فروشگاه ها نیاز است.از دیگر ویژگی های این نوع ترازو، تخمین قیمت محصول است. این ترازوها یک ورودی قیمت دارند که با وارد کردن قیمت محصول مورد نظر در این قسمت، می توان قیمت محصول را بر اساس وزن، محاسبه و به مشتری اعلام کرد. قابلیت صادر کردن فاکتور، هماهنگ بودن صندوق های فروش با ترازوهای فروشگاهی و امکان گزارش های فروش از دیگر قابلیت های این نوع ترازو است.

به طور کلی، پیشرفت هایی که در ترازوی فروشگاهی صورت گرفت سبب شد این ترازو از قابلیت های نرم افزاری برخوردار شود. به طوری که ترازوهای امروزی می توانند نیاز کاربران را برطرف کنند.

 پیشرفت صنعت ترازوی فروشگاهی به اندازه ای است که امروزه، انواع ترازوهای فروشگاهی با دقت توزین بالا و کاربردهای منحصر به فرد جایگاه خاصی در فروشگاه ها دارند. این ترازوها از سرعت عمل بالایی برخوردار هستند و سبب اطمینان خاطر مشتریان می شوند.

معرفی انواع ترازو فروشگاهی

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از خرید ترازو فروشگاهی باید کاملا از آن آگاه باشید آشنایی با انواع ترازوی فروشگاهی است. در حال حاضر، جدیدترین ترازوهای فروشگاهی که وارد بازار شدند قابلیت تولید بارکد و چاپ آن بر روی لیبل را دارند. به این ترازوها، ترازوهای فروشگاهی لیبل پرینتر یا بارکد زن می گویند که سرعت عمل بسته بندی محصولات را افزایش می دهند. از دیگر قابلیت های این نوع ترازوی فروشگاهی، امکان انبارداری محصولات است.

حتما بخوانید  باسکول جرثقیل سقفی

به طور کلی، هر نوع ترازوی فروشگاهی، قابلیت و امکانات خاص خود را دارد. لذا قبل از خرید ترازو فروشگاهی، بهتر است با قابلیت های آن ها آشنا شوید و سپس، با توجه به نیاز فروشگاه خود، بهترین ترازوی فروشگاهی را انتخاب کنید. این استراتژی به شما کمک می کند در زمان خود، صرفه جویی کنید و بهره وری فروشگاه را افزایش دهید.

انواع ترازوی فروشگاهی عبارتند از:

  • ترازو فروشگاهی رومیزی
  • ترازو فروشگاهی لیبل پرینتر
  • ترازو فروشگاهی سیمکارتی
  • باسکول های فروشگاهی

ترازو فروشگاهی رومیزی چیست؟

این نوع ترازوی فروشگاهی یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین نمونه ها است که در اغلب فروشگاه ها و سوپرمارکت ها استفاده می شود. مطمئنا اغلب شما، ترازوی رومیزی را دیده اید که بر روی میز پیشخوان سوپرمارکت ها و یا سایر مغازه ها قرار دارد. از مهم ترین قابلیت های این نوع ترازو می توان به امکان برآورد قیمت محصول با توجه به وزن آن، اشاره کرد.

 حال اگر قصد خرید ترازو فروشگاهی رومیزی را دارید باید بدانید این ترازو، به دو نوع عقربه ای یا آنالوگ و دیجیتال، تقسیم می شود که نوع دیجیتالی، از دقت بالاتری، نسبت به عقربه ای برخوردار است. بنابراین اگر در مکانی مشغول هستید که دقت یک گرم هم برایتان مهم است می توانید از نوع ترازوی دیجیتالی استفاده کنید.

ترازوی فروشگاهی لیبل پرینتر چیست؟

همان طور که از نام این مدل، مشخص است این ترازوی فروشگاهی، قابلیت چاپ لیبل را دارد. یعنی می تواند رسید خرید را چاپ و به مشتری، تحویل دهد. بنابراین در صورتی که در زمان خرید ترازو فروشگاهی تمایل دارید علاوه بر برآورد قیمت و سنجش وزن، فاکتور خرید هم چاپ شود، می توانید این نمونه از ترازوی فروشگاهی را انتخاب کنید.

به طور کلی، این مدل ترازو، همان ترازوی فروشگاهی رومیزی است با این تفاوت که قابلیت چاپ رسید فاکتور به سایر قابلیت های آن اضافه شده است. عموماً افرادی تمایل به خرید ترازو فروشگاهی لیبل پرینتر دارند که تعداد مراجعه کنندگان فروشگاه آن ها بسیار زیاد است. در این فروشگاه ها، مسئول فروش و مسئول وزن کردن با هم متفاوتند. این مدل ترازو، مراحل کار این افراد را سریع تر می کند. به این صورت که مسئول وزن کردن، فاکتور قیمت را دریافت می کند و به مشتری، تحویل می دهد. مشتری هم برای تسویه حساب، آن را به مسئول فروش یا همان صندوق دار ارائه می دهد.

ترازو فروشگاهی سیم کارتی چیست؟

اگر فروشگاه شما از نوع خرده فروشی است در زمان خرید ترازو فروشگاهی، این گزینه، بهترین انتخاب برای شما است. از آنجایی که ترازوی سیم کارتی، قابلیت اتصال به سیم کارت را دارد این امکان را برای شما فراهم می کند که هر چند ساعت یکبار، از وضعیت فروش فروشگاه خود، از طریق پیامک، با خبر شوید. یعنی دیگر نیاز نیست برای این پروسه، هر لحظه، به فروشگاه بروید. سایر قابلیت های این ترازو به مانند ترازوی فروشگاهی لیبل پرینتر است. به عبارت دیگر، این ترازو، مدل پیشرفته تر لیبل پرینتر می باشد.

حتما بخوانید  باسکول 100 کیلویی

باسکول فروشگاهی چیست؟

باسکول فروشگاهی نوعی ترازو است که می تواند محصولات با وزن بالا را اندازه گیری کند. در واقع، سایر ترازوهای فروشگاهی، در سنجش وزن محصولات، محدودیت دارند و می توانند محصولات با وزن مشخصی را وزن کنند. در صورت بیشتر بودن وزن محصولات باید از باسکول، استفاده کنید. این قابلیت باسکول سبب شده از آن در میدان میوه و تره بار استفاده کنند. چرا که در این مراکز، کیلو، رایج نیست و تمام محصولات را به صورت جعبه ای وزن می کنند.بنابراین اگر قصد خرید ترازو فروشگاهی برای این مراکز را دارید حتما باسکول را انتخاب کنید.

قیمت ترازو فروشگاهی

قیمت یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید است و ترازوی فروشگاهی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، اغلب کاربرانی که قصد خرید ترازو فروشگاهی را دارند می خواهند بدانند قیمت این ابزار چقدر است یا چه عواملی بر قیمت ترازو فروشگاهی تاثیر می گذارد؟

در این راستا باید بگوییم فاکتورهای مختلفی، تعیین کننده قیمت ترازو فروشگاهی است که نوع ترازو، یکی از مهم ترین آن ها است. این ابزار وزن سنجی، در مدل های مختلفی تولید می شود که هر کدام از آن ها قابلیت های خاص خود را دارند. بنابراین، قیمت هر کدام از آن ها متفاوت است. یکی از مهم ترین قابلیت هایی که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت ترازو فروشگاهی دارد مقدار وزنی است که ترازو می تواند آن را اندازه گیری کند. به این صورت که هرچه، مقدار وزن قابل محاسبه، بیشتر باشد قیمت ترازو نیز بیشتر می شود.

از دیگر قابلیت هایی که بر قیمت این ابزار تاثیر می گذارند می توان به دیجیتالی بودن، امکان چاپ رسید و سیمکارتی بودن ترازو اشاره کرد. ترازوهایی که از این قابلیت ها برخوردار هستند قیمت بالاتری نسبت به ترازوهای معمولی دارند.

مهم ترین نکات در زمان خرید ترازو فروشگاهی

  • قیمت: یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید ترازو فروشگاهی، توجه به قیمت این ابزار است. بنابراین، قبل از خرید، حتما بودجه خود را چک کنید تا بهترین ترازو را با توجه به بودجه خود انتخاب نمایید.
  • نوع ترازو: این ترازوها در انواع مختلفی تولید می شوند. لذا قبل از خرید، به نوع کسب و کار خود توجه کنید تا با توجه به آن، بهترین ترازو را خریداری کنید. به عنوان مثال، سوپر مارکت های کوچک، نیازی به ترازوهای لیبل پرینتر ندارند و یک ترازوی رومیزی کارشان را راه می اندازد یا برای عمده فروشی ها حتما باسکول فروشگاهی نیاز است.
  • ظرفیت ترازو: یکی از مهمترین ویژگی های این ابزار وزن سنجی، داشتن محدودیت وزن سنجی است. به این صورت که ترازو کمتر از وزن تعیین شده یا بیشتر از آن را نمی تواند محاسبه کند. لذا قبل از خرید ترازو فروشگاهی، حداقل و حداکثر وزنی که ترازو می تواند آن را محاسبه کند را بدانید.
  • گارانتی ترازو: گارانتی و خدمات فروش از مهم ترین نکات ترازو فروشگاهی است. لذا این محصول را از فروشگاه هایی خریداری کنید که این امکانات را در اختیار خریداران قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *